הילה ומיכל

 
ביום ה', ה- 25.5.2017 הלכה לעולמה מיכל אהרונוף בן רעי. בת 38 במותה.
מיכל נפטרה יומיים לאחר לידת בתה השלישית מסרטן ריאות מתקדם שאובחן בשבוע ה-32 להריון.
מיכל והילה הכירו בשירותן הצבאי ומאז דרכיהן לא נפרדו עד לאותו יום בו נרצחו הילה, יובל וירדן.

מיכל הקימה לזכרה של חברתה הטובה את מעגל הנשים בנתניה ועשתה רבות להנציח את זכרה של הילה.
 
 
 

 
ציפי, אמא של הילה כותבת על מיכל והילה
 

 
אילה פינקוויס כותבת על מיכל
 

 
מעגל נשים נתניה
 

 

קישורים לקטעים מהעיתונות

 
 
 
 
 
יום השנה התשיעי
 
 
מתוך: מעגל נשים נתניה

והנה הוא הגיע, היום המרגש הזה...
ב-23/10/1977 נולדה אהובתינו מיכל אהרונוב בן רעי. במהלך שירותה הצבאי הכירה את הילה בכר, והשתיים הפכו לחברות הכי טובות. הן חלקו יחד הכל, ליוו זו את זו בתחנות החיים, והיו כמו אחיות- בלתי ניתנות להפרדה.
בבוקרו של ה-23/10/2008, בדיוק ביום הולדתה ה-31 של מיכל, נרצחה הילה עם שני ילדיה הרכים ע"י בעלה. כתוצאה מההלם, הזעזוע והאבל, קרו שני דברים: מיכל הפסיקה לחגוג את יום הולדתה בתאריך הלועזי, והחליטה להקים את מעגל נשים נתניה והסביבה לזכרה שלהילה בכר.
מיכל רצתה שכל העולם ישמע על הילה שלה, ולכן בחרה בארגון עולמי, והיא גם הפכה עולמות בשביל שהארגון הזה יסכים שהמעגל יקרא על שמה של הילה. וכך המעגל שלנו הוא היחידי בעולם שהוא לזכרו של מישהו. מיכל הקימה מפעל עצום של נתינה לזולת, מפעל אדיר שעושה טוב לאחרים בשמה של הילה. בכל מקום אליו הגיעה, סיפרה את סיפורו של המעגל וסיפרה על חברתה האהובה.
אי אפשר היה שלא להתאהב.. גם במיכל וגם דרכה, בהילה..
וכך הצטרפנו אנחנו, בנות המעגל... נכבשנו בקסם של מיכל, ועל-אף שמעולם לא הכרנו את הילה, היינו גאות להנציח את זכרה ולעשות טוב בשמה.
במאי האחרון, קרה לנו אסון כבד.. הגעגוע למיכלי גדול כל-כך!!
היום, חל יום הולדתה ה-40 של מיכלי וגם יום הרצח ה-9 של הילה והילדים... ביום הזה, בחרנו לשמח את ילדי השכונות ובני משפחותיהם.
הכנו הפנינג ענק, שמח, צבעוני, ומלא מלא בכל טוב שילדים אוהבים. היום, על אף העצב האישי שלנו, אנחנו נשמח בכל הכוח ילדים עם הוריהם! ביום הזה, על אף העצב בלב, נחבק את משפחות בכר ואהרונוף-בן רעי ונראה להם שאף אחד לא ישכח לעולם את הילה, ואף אחד לא ישכח לעולם את מיכל!
מלאכיות יפות
 

 
מאת: ציפי בכר

מלאכיות שלי!
לא יודעת מה לכתוב,
לא יודעת איך להתבטא.
פשוט נגמרו לי המילים.
הכאב שורף את הלב,
הגוף,והנשמה,
ואתן בנות המעגל היקרות מיצגות בכבוד
גדול את מיכלי,
את הילה והילדים!
תבורכו אוהבת אותכן
וגאה בכן.
אמא של הילה
 
 

 
 
מתוך: ורד ברג קהתי

מיקי שלי, היום זה יום ההולדת שלך, היום שבו הילה וילדיה נרצחו לפני תשע שנים ואת החלטת להפסיק לחגוג בו וציינת את יום הולדתך בתאריך העיברי. למרות זאת תמיד התקשרתי לאחל לך מזל טוב גם בתאריך זה והיום אין לי למי להתקשר. היום היית אמורה להתחיל עשור חדש בחייך והיו לך כל כך הרבה תוכניות לעשור הזה, כי את תמיד שאפת להגיע רחוק ולהספיק כמה שיותר והכל בדרך הישר עם תכנון ועזרה למי שרק צריך, כי כזאת היית.
עברו 5 חודשים מיקי, והזמן לא עושה את זה יותר קל אלא רק מחדד את חסרונך. יש לי כל כך הרבה דברים לספר לך, היית מאושרת לשמוע אותם. תדעי שכולנו זוכרים אותך ולעולם לא נשכח כי איך אפשר לשכוח מלאכית כמוך. ישנם לא מעט אירועים לזכרך ולזכר הילה, המעגל לא נח לרגע וממשיך את הדרך שאת לימדת והראית להם, היית גאה בהם מאוד.
את חיה בתוך כל אחד ואחת שהיתה לו הזכות להכיר אותך, ואצלי שמורה לך יותר מפינה חמה בלב כמו שהיית בחיים, אף אחד/ת לא יצליח לתפוס אותה או למלא את הכאב שבה.
מיקי יפה, אני אוהבת אותך וכל כך רוצה לחבק אותך ולתת לך נשיקה והייתי מאחלת לך המון דברים אם רק יכולתי. אוהבת אותך ומתגעגעת אליך עד אינסוף.
 

 
מאת: ציפי בכר

כל כך חסרה.
אין אדם בעולם שהכיר
אותך ולא חדרת לו ללב.
ובשביל מיכלי ההית עולם ומלוא אי אפשר
אפילו לספר.
היית ואת עדין תמיד.
היית קרן האור שלי
אי של שפיות מקור
של תקווה, אהבה,
חם, ובעיקר ההית.
אף אחד בעולם לא יכול למלא את חסרונך.
בדיוק כמו שאף אחד בעולם לא יכול למלא את חסרונם של הילה ביתי וילדיה!
נושאת אותכם לנצח
בליבי.
כל כך רוצה ממכם רק עוד חיבוק אחד מלאכיות שלי.
 
 

 
 
ב-23/10 יחול יום הולדתה ה-40 של מיכלי שלנו, שנפטרה לפני ארבעה חודשים במפתיע. זהו גם יום הזיכרון להילה וילדיה, שבאופן טראגי נרצחו בדיוק ביום הולדתה של מיכל. מיותר לומר עד כמה התאריך הזה משמעותי עבורנו...
בשל כך, החלטנו להתחיל במסורת חדשה ולהפוך את היום הזה ליום של אהבה ונתינה בדיוק כמו שמיכל והילה היו בחייהן.
ב-23.10 הקרוב נערוך הפנינג משפחות במתנ"ס שכונת דורה למען ילדי השכונות- הפנינג שכולו מלא במה שילדים אוהבים- דוכני יצירה, הפעלות מגניבות, דוכני אוכל טעים, סדנאות מיוחדות וכל מה שיהפוך את היום הזה למיוחד במינו.
 
 
 
 

 
 
מעגל נשים נתניה והסביבה לזכרן של הילה ומיכל מרכינות היום ראש לציון יום השנה התשיעי להירצחם של הילה בכר ושני ילדיה הרכים.
הילה בכר, בת ה-30, קצינה במשטרת ישראל, נרצחה עם ילדיה- יובל בן השנתיים, וירדן בת 43 ימים בלבד- ע"י בעלה.
הילה היוותה את ההשראה להקמת המעגל שלנו בשמחת החיים, באהבת הזולת ובערכי הנתינה לאחר.
אנו גאות לעשות טוב בשמה ולזכרה! תמיד נזכור ותמיד נזכיר!
תהא נשמתן של הילה וילדיה צרורה בצרור החיים!
 
 
 
יום השנה התשיעי